Αποκαταστάθηκε η βλάβη στην πλωτή γέφυρα της Λευκάδας
Σύμφωνα με νεώτερη ανακοίνωση του Λιμενικού αποκαταστάθηκε τελικά χθες το πρωί η βλάβη στο μηχανισμό ανύψωσης του καταπέλτη της Πλωτής Γέφυρας «ΑΓΙΑ ΜΑΥΡΑ» Ν.Π. 26, που είχε παρουσιασθεί στις 24/02/2010.
Υπενθυμίζουμε η γέφυρα ήταν ανοιχτή μόνο για την εξυπηρέτηση της οδικής κυκλοφορίας δεδομένου ότι δεν γινόταν λόγω της βλάβης καθόλου χειρισμοί και περιστροφές με αποτέλεσμα να διακοπεί η θαλάσσια κυκλοφορία για τα μεγάλα σκάφη στο δίαυλο Λευκάδας.