Έγινε χθες με επιτυχία στη Λευκάδα το συλλαλητήριο που διοργάνωσε το ΠΑΜΕ και το Εργατικό Κέντρο
Έγινε χθες το απόγευμα με επιτυχία στην πλατεία του Αη Μηνά στην πόλη της Λευκάδας το συλλαλητήριο που διοργάνωσε το ΠΑΜΕ και το Εργατικό Κέντρο Λευκάδας-Βόνιτσας. Άνθρωποι κάθε ηλικίας έδωσαν δυναμικό παρόν βροντοφωνάζοντας την αντίθεσή τους στα νέα μέτρα – φωτιά, που έχουν εξαγγελθεί από την κυβέρνηση, απαιτώντας την απόσυρσή τους.
Τη συγκέντρωση άνοιξε ο Λάμπρος Νάσης, πρόεδρος του Σωματείου Ιδιωτικών Υπαλλήλων και μέλος της Διοίκησης του Εργατικού Κέντρου. Την κεντρική ομιλία εκφώνησε ο Αλέξης Θεοδωράκης, πρόεδρος του Σωματείου Ξενοδοχοϋπαλλήλων.
Ακολούθησε δυναμική πορεία στον κεντρικό πεζόδρομο της πόλης η οποία κατέληξε στην κεντρική πλατεία όπου και ανανεώθηκε το αγωνιστικό ραντεβού για τη σημερινή πανεργατική απεργία. Στη Λευκάδα η απεργιακή συγκέντρωση θα γίνει στις 10.00 π.μ. στον Αη Μηνά.