Τηλυκράτης: Μοναδικός στόχος η νίκη στο εκτός έδρας παιγνίδι με τον Εθνικό Φιλιππιάδας
Με τον Εθνικό Φιλιππιάδας θα αγωνιστεί την Κυριακή 6 Νοέμβρη στο πλαίσιο της 8ης Αγωνιστικής του 2ου Ομίλου της Γ΄ Εθνικής ο Τηλυκράτης. Διαιτητές του αγώνα στο γειτονικό ντέρμπι που θα ξεκινήσει στις 3.00 το απόγευμα στο Δημοτικό Στάδιο Φιλιππιάδας θα είναι οι: Στέφανος ΣΤΕΦΑΝΟΥ (ΕΠΣ Θεσπρωτίας), Θωμάς ΒΛΑΣΣΗΣ (ΕΠΣ Κέρκυρας), Γεώργιος ΞΗΡΟΜΕΡΙΤΗΣ (ΕΠΣ Κέρκυρας) και παρατηρητής ο Δημήτριος ΓΟΥΚΟΣ (ΕΠΣ Ηπείρου).
Πρόκειται για το δεύτερο συνεχόμενο εκτός έδρα παιγνίδι της τοπικής ομάδας της Λευκάδας που μοναδικό στόχο έχει τη νίκη, όπως επισημαίνει ο προπονητής Ανδρέας Παντζιαράς, παρόλα τα προβλήματα που αντιμετωπίζει την εποχή αυτή η ομάδα με την απουσία βασικών ποδοσφαιριστών όπως ο Κοντογιάννης και ο Todorov, ενώ αμφίβολη θα είναι μέχρι την τελευταία στιγμή η συμμετοχή στο παιγνίδι του Ανδρέα Κτενά και του Πολυχρονάκη.