Εθελοντική αιμοδοσία έγινε σήμερα στη Νικιάνα Λευκάδας
Με πρωτοβουλία του Πολιτιστικού Συλλόγου Νικιάνας «οι Σκάροι»
Με επιτυχία έγινε την Κυριακή, 27 Νοέμβρη 2016, από τις 9.30 π.μ. έως τις 1.00 μ.μ., στο αγροτικό ιατρείο της Νικιάνας, η Εθελοντική Αιμοδοσία που διοργάνωσε για μια ακόμη φορά φέτος ο Πολιτιστικός Σύλλογος Νικιάνας «οι Σκάροι», με σκοπό την αύξηση του αποθέματος της τράπεζας αίματος του συλλόγου.
Μέχρι τις 10.30 π.μ. είχαν προσέλθει και έδωσαν αίμα υπό την καθοδήγηση του τμήματος αιμοδοσίας του Γενικού Νοσοκομείου Λευκάδας γύρω στους δέκα εθελοντές αιμοδότες ανταποκρινόμενοι στο κάλεσμα του συλλόγου, που έχει εντάξει εδώ και χρόνια την εθελοντική προσφορά αίματος στις ετήσιες δράσεις του.