Στο Final Four του Κυπέλλου Ελλάδας η Νίκη | Λευκαδίτικα Νέα - Lefkada News
Published On: Σα, Δεκ 17th, 2016

Στο Final Four του Κυπέλλου Ελλάδας η Νίκη

Επικράτησε σε νοκ-άουτ αγώνα με 59-49 του Παναθηναϊκού στο Κλειστό της Λευκάδας

%ce%bd%ce%b9%ce%ba%ce%b7

Η Νίκη Λευκάδας κέρδισε το απόγευμα του Σαββάτου 17 Δεκέμβρη 2016, στο Κλειστό Γυμναστήριο Λευκάδας, σε νοκ-άουτ αγώνα με 59-49 τον Παναθηναϊκό και πήρε για πρώτη φορά στην ιστορία της το εισιτήριο για το Final Four του Κυπέλλου Ελλάδας.

Η τοπική ομάδα της Λευκάδας μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι και προηγήθηκε με 20-13 στο 1ο δεκάλεπτο, όπως και στο ημίχρονο με 31-27. Ο Παναθηναϊκός δεν κατάφερε να πάρει προβάδισμα ούτε στην 3η περίοδο (43-38), με τον αγώνα να ολοκληρώνεται με 59-49 υπέρ των γηπεδούχων.

Διαιτητές: Παπαδόπουλος Θ.-Τσιαπλής

Τα δεκάλεπτα: 20-13 31-27 43-38 59-49

Νίκη Λευκάδας (Δουβίτσας): Χαιριστιανίδου, Τελίδου, Καμπουράκη, Μπράουν,Γούναρη, Ψυχογιού, Παπαδοπούλου, Στάρα, Δεληγιάννη

Παναθηναϊκός Α.Ο. (Πρέκας): Μούλη 20, Καλαμπάκου 3, Πράπα, Σλούκα 5, Δίελα, Έιβερι 7, Χάμπτον 14