Η απόλυτη οικολογική μέθοδος θέρμανσης!
Φωτογραφίες του Μπάμπη Λάζαρη με την επισήμανση:
«Η ΑΠΟΛΥΤΗ ΟΙΚΟΛΟΓΙΚΗ ΜΕΘΟΔΟΣ ΘΕΡΜΑΝΣΗΣ!
Στα βάθη της Ανατολίας, στην περιοχή της Καππαδοκίας, κοντά στη Σινασό, η θερμοκρασία τη χειμερινή περίοδο πέφτει αρκετά κάτω από το μηδέν και τα ξύλα είναι ελάχιστα. Οι χωρικοί το καλοκαίρι ανακατεύουν κοπριά με άχυρο και την ξεραίνουν σε στρογγυλά καλούπια με τη βοήθεια του ήλιου. Έτσι έχουν έτοιμο καύσιμο για τις κρύες χειμωνιάτικες νύχτες.
Μια οικονομική και οικολογική μέθοδος (με πολλές παραλλαγές) σε μια περιοχή που ο Σουλτάνος έχει απόλυτη πλειοψηφία!».