Την Πρωτοχρονιάτικη πίτα της έκοψε η Εταιρεία Λευκαδικών Μελετών
Την Πρωτοχρονιάτικη πίτα της έκοψε το μεσημέρι της Κυριακής 22 Γενάρη η Εταιρεία Λευκαδικών Μελετών.
Την πίτα ευλόγησε ο Μητροπολίτης Λευκάδας κ. Θεόφιλος που βρέθηκε στην Αθήνα με αφορμή την τέλεση Θείας Λειτουργίας για τους εν Αττική απόδημους Λευκαδίτες και Θειακούς, ενώ στην εκδήλωση παρέστησαν, μεταξύ άλλων, ο βουλευτής και ο δήμαρχος Λευκάδας κ.κ. Θαν. Καββαδάς και Κ. Δρακονταειδής αντίστοιχα, ο Αντιδήμαρχος κ. Γ. Φίλιππας, ο Αντιπρόεδρος του Πνευματικού Κέντρου του Δήμου Λευκάδας κ. Σπ. Αρβανίτης κ.ά.
(Οι φωτογραφίες και το βίντεο της εκδήλωσης είναι του Κώστα Πατρίκιου)