Μπλόκο στον κόμβο της Ιονίας Οδού στην Κυράτσα έστησαν οι αγρότες της Άρτας
Μπλόκο στον κόμβο της Ιονίας Οδού στην Κυράτσα έστησαν οι αγρότες της Άρτας, που συνεχίζουν για τρίτη μέρα τον δρόμο του αγώνα ανταποκρινόμενοι στο κάλεσμα της Ομοσπονδίας Αγροτικών Συλλόγων Άρτας (ΟΑΣΝΑ).
Στο στόχαστρο βρίσκεται η πολιτική της κυβέρνησης και της ΕΕ που επιχειρούν να πετάξουν στον Καιάδα του ξεκληρίσματος χιλιάδες μικρομεσαίους αγρότες. Στο πλευρό τους βρίσκονται όλοι όσοι έχουν εξαθλιωθεί από τα αντιλαϊκά μέτρα τόσο της σημερινής κυβέρνησης ΣΥΡΙΖΑ-ΑΝΕΛ, όσο των προηγουμένων ΝΔ-ΠΑΣΟΚ-ΛΑΟΣ-ΔΗΜΑΡ.