Συγκέντρωση με τρακτέρ και αγροτικά μηχανήματα στον κόμβο Βρυσούλας στη Βόνιτσα την Κυριακή 29 Γενάρη
Στη συγκέντρωση καλούν ο Αγροτοκτηνοτροφικος Σύλλογος Ακτίου-Βόνιτσας, ο Αγροτικός Σύλλογος Κατούνας και ο Κτηνοτροφικός Σύλλογος Ξηρομέρου
Αγωνιστικό ραντεβού στις κινητοποιήσεις των μικρών και μεσαίων αγροτοκτηνοτρόφων στις 29 Γενάρη δίνουν ο Αγροτοκτηνοτροφικος Σύλλογος Ακτίου – Βόνιτσας, ο Αγροτικός Σύλλογος Κατούνας και ο Κτηνοτροφικός Σύλλογος Ξηρομέρου.
Το ραντεβού έχει δοθεί σε συγκέντρωση με τρακτέρ και αγροτικά μηχανήματα την Κυριακή 29 Γενάρη και ώρα 11 π.μ. στη θέση «κόμβος Bρυσούλας» στη Βόνιτσα (1ο χιλιόμετρο Βόνιτσας – Λευκάδας).
Σχετική ανακοίνωση αναφέρει: «Μαζικά και μαχητικά από σήμερα οργανώνουμε την πάλη μας για να βάλουμε μπλόκο στο Μνημόνιο και τα μέτρα του. Καμιά απογοήτευση, κανένας φόβος και εφησυχασμός. Δίνουμε μάχη επιβίωσης σήμερα, ανοίγουμε το δρόμο για ανάπτυξη προς όφελος του λαού μας».