Τον Παναθλητικό Συκεών υποδέχεται την Κυριακή η Νίκη
Στις 12.00 το μεσημέρι το παιγνίδι – Δηλώσεις Νίκου Δουβίτσα
Τον Παναθλητικό Συκεών υποδέχεται η Γυναικεία Ομάδα της Νίκης Λευκάδας την ερχόμενη Κυριακή 5 Φεβρουαρίου στις 12:00.
Μετά από τρεις συνεχόμενες νίκες η τοπική ομάδα της Λευκάδας θέλει να συνεχίσει το νικηφόρο σερί της κόντρα στον πολύ ποιοτικό Παναθλητικό Goalbet, ο οποίος όμως προέρχεται από απρόσμενη εντός έδρας ήττα απέναντι στον ΠΑΟΚ.
Σε περίπτωση νίκης τα κορίτσια της Νίκης κάνουν ένα τεράστιο βήμα για την αποφυγή των play-out που είναι και ο βασικός στόχος της ομάδας, ενώ το ιδανικό θα ήταν και η υπερκάλυψη της διαφοράς των 10 πόντων της ήττας στον πρώτο γύρο στο Επταπύργιο της Θεσσαλονίκης.
Δουβίτσας: Ο Παναθλητικός είναι ικανός να κερδίζει οπουδήποτε
Ο head coach της Νίκης κ. Νίκος Δουβίτσας δήλωσε τα εξής στο nikilefkadaswbc.gr: «Παιχνίδι-κλειδί για τις δύο ομάδες. Πρέπει να είμαστε σοβαροί και συγκεντρωμένοι, γιατί ο Παναθλητικός είναι μια ομάδα που διαθέτει την καλύτερη Ελληνίδα αυτή την περίοδο (Σταυρίδου) και μια από τις καλύτερες ψηλές στην κατηγορία (Shumpert). Είναι μια ομάδα οργανωμένη και ικανή να κερδίζει οπουδήποτε. Θα πρέπει να δώσουμε το 100% για να μπορέσουμε να διεκδικήσουμε τη νίκη που θα μας φέρει πιο κοντά στο στόχο μας, που είναι η αποφυγή των play-out».