Διακόπηκε λόγω βροχής στο 17΄ το ματς Τηλυκράτης-Καραϊσκάκης | Λευκαδίτικα Νέα - Lefkada News
Published On: Κυ, Φεβ 19th, 2017

Διακόπηκε λόγω βροχής στο 17΄ το ματς Τηλυκράτης-Καραϊσκάκης

Θα συνεχιστεί αύριο Δευτέρα το υπόλοιπο του αγώνα με τους φιλοξενούμενους να προηγούνται 1-0

αεκαραϊσκακης_τηλυ

Διακόπηκε λόγω έντονης βροχόπτωσης στο 17΄ λεπτό ο σημερινός αγώνας του Τηλυκράτη με την ΑΕ Καραϊσκάκης στο Δημοτικό Στάδιο Λευκάδας για την 20η Αγωνιστική του 2ου Ομίλου της Γ΄ Εθνικής.

Το παιχνίδι ξεκίνησε κανονικά με τον Γυφτοκώστα να ανοίγει το σκορ στο 4΄ λεπτό για την ομάδα του Νίκου Θεοδοσιάδη. Η καταρρακτώδης βροχή οδήγησε το διαιτητή στο να αποφανθεί στο 17΄ για την οριστική διακοπή του παιχνιδιού.

Καιρού επιτρέποντος ο αγώνας θα συνεχιστεί κανονικά αύριο Δευτέρα (20/2), αν και αρχικά υπήρχε η πληροφόρηση ότι το παιχνίδι θα αναβληθεί και θα οριστεί η συνέχεια του σε νέα ημερομηνία από την Επιτροπή πρωταθλήματος Γ’ Εθνικής. Τελικά αποφασίστηκε να παραστούν οι δύο ομάδες τη Δευτέρα (20/2) στις 15:00 στο γήπεδο για να συνεχιστεί από το 17’ το παιγνίδι.

Αυτό προκαλεί πρόβλημα στον τελικό του 2ου ομίλου για το Κύπελλο Γ’ Εθνικής που ήταν προγραμματισμένος για την Τετάρτη (22/2, 14:00) και η ΑΕ Καραϊσκάκης αντιμετωπίζει τη Νίκη Βόλου. Επειδή δεν θα έχει συμπληρωθεί το εκ του κανονισμού απαιτούμενο 48ωρο από τον ένα αγώνα ως τον άλλο, αναμένεται να υπάρξει αναβολή του τελικού.

Στα άλλα παιγνίδια ο πρωτοπόρος Απόλλων Λάρισας έμεινε στο 0-0 με τον Πιερικό και είναι στους 45 βαθμούς. Ο δεύτερος Ολυμπιακός Βόλου επικράτησε εκτός έδρας με 1-0 της Αμβρακίας Κωστακιών, με γκολ του Σταύρου στο 63΄. Οι Βολιώτες του Τίμου Καβακά είναι στο -2 από την ομάδα του Απόλλωνα Λάρισας.

(Πηγή: artagoal.gr, sport24.gr, liganews.gr)

Αφήστε το σχόλιό σας

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>