Αύριο Τρίτη το συλλαλητήριο του Εργατικού Κέντρου ενάντια στην αντιλαϊκή πολιτική
«Κανένας φόβος, καμία υποταγή – Αγώνας για δουλειά με δικαιώματα, ζωή με αξιοπρέπεια», είναι το σύνθημα με το οποίο Ομοσπονδίες, Εργατικά Κέντρα, Συνδικάτα και Επιτροπές Αγώνα, που συσπειρώνονται στο ΠΑΜΕ, καλούν τους εργαζόμενους να συμμετάσχουν μαζικά στα συλλαλητήρια που διοργανώνουν την Τρίτη 21 Φλεβάρη σε δεκάδες πόλεις όλη της χώρας.
Στην Λευκάδα η κινητοποίηση του Εργατικού Κέντρου Λευκάδας-Βόνιτσας, στην οποία θα συμμετάσχουν αγρότες από το μπλόκο «Βρυσούλα» της Βόνιτσας και στην οποία καλεί επίσης, μεταξύ άλλων, ο Σύλλογος εργαζομένων του Νοσοκομείου θα γίνει στις 6.30 μ.μ. στην Πλατεία Αγίου Μηνά.