Συμπαράσταση στον Θ. Γαλιατσάτο από τους ΑΝΕΛ Λευκάδας
Καλείται σήμερα σε προκαταρκτική εξέταση ύστερα από μήνυση της Χρυσής Αυγής
Τη συμπαράστασή τους στον Περιφερειάρχη Ιονίων Νήσων κ. Θ. Γαλιατσάτο, ο οποίος καλείται σήμερα, Τετάρτη 22 Φεβρουαρίου 2017, από την Πταισματοδίκη Κέρκυρας σε προκαταρκτική εξέταση, προκειμένου να εξεταστεί ως μηνυόμενος σε ποινική υπόθεση από τον βουλευτή Κέρκυρας της Χρυσής Αυγής Ιωάννη Αϊβατίδη, εκφράζουν οι ΑΝΕΛ Λευκάδας.
Αναλυτικά η ανακοίνωση:
«Οι Ανεξάρτητοι Έλληνες Λευκάδας εκφράζουν την απόλυτη και μέγιστη συμπαράσταση τους, στον περιφερειάρχη Ιονίων Νήσων, Θ. Γαλιατσάτο σχετικά με το ζήτημα της μήνυσης του από την Χ.Α.
Τέτοιες μηνύσεις είναι παράσημα στο στήθος του κ Γαλιατσάτου αλλά και κάθε πολιτικού ή άλλου φορέα ή φυσικού προσώπου, που μπορεί να μηνυθεί από την ΧΑ».