Εντοπίστηκε από το Λιμεναρχείο Λευκάδας ο αγνοούμενος συντοπίτης μας από το Καλαμίτσι
Σύμφωνα με ανακοίνωση του Λιμενικού Σώματος βρέθηκε τελικά στην παραλία «Καβαλικευτά – Καλαμιτσίου» με «εκδορές στο δεξί πόδι και στα πλευρά» ο 24χρονος αγνοούμενος συντοπίτης μας από το χωριό Καλαμίτσι Λευκάδας:
ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΗ
ΛΙΜΕΝΙΚΟ ΣΩΜΑ
Τρίτη, 06 Απριλίου 2010
ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ
Εντοπισμός αγνοούμενου στη Λευκάδα
Χθες στις 17.38, η Λιμενική Αρχή Λευκάδας, ενημερώθηκε από συγγενή για περιστατικό 24χρονου αγνοούμενου στην περιοχή «ΚΑΛΑΜΙΤΣΙ».
Κατόπιν ενεργειών του Ενιαίου Κέντρου Συντονισμού Έρευνας και Διάσωσης, ξεκίνησαν έρευνες με τη συμμετοχή δύο πλωτών περιπολικών Λ.Σ., ενός ελικοπτέρου καθώς και δυνάμεων του Πυροσβεστικού Σώματος, της ΕΛ.ΑΣ. και του Λ.Σ. από ξηράς.
Στις 20.00, στελέχη της Λιμενικής Αρχής Λευκάδας εντόπισαν τον αγνοούμενο, στην παραλία ΚΑΒΑΛΙΚΕΥΤΑ – ΚΑΛΑΜΙΤΣΙΟΥ, με εκδορές στο δεξί πόδι και στα πλευρά.
Στη συνέχεια ο 24χρονος μεταφέρθηκε με ασθενοφόρο στο τοπικό Γενικό Νοσοκομείο για προληπτικές εξετάσεις.
Προανάκριση διενεργείται από τη Λιμενική Αρχή Λευκάδας.