Με ήλιο και υψηλές για την εποχή θερμοκρασίες η πρώτη μέρα των Χριστουγέννων
Με ήλιο χαρά Θεού και υψηλές για την εποχή θερμοκρασίες η πρώτη μέρα των Χριστουγέννων στο νησί της Λευκάδας, όπως επίσης και στο μεγαλύτερο μέρος της χώρας.
Το λίγο χιόνι που είχε πέσει τις προηγούμενες μέρες στην ορεινή Λευκάδα θα πρέπει να έχει λιώσει ενώ οι κορυφές στα Ακαρνανικά Όρη φαίνεται να είναι ακόμη ελαφρώς ασπρισμένες.
Ίδιο καιρό προβλέπει η ΕΜΥ και για την αυριανή μέρα.