Ανατολή, από το Περιγιάλι Λευκάδας…
Ανατολή, από το Περιγιάλι Λευκάδας…
Από το fb του Γιώργου Φ. Ποιος είπε ότι ένας αιρετός δεν μπορεί να έχει καλλιτεχνικές ευαισθησίες… Παρά το φόρτο της καθημερινότητας. Κι αυτοί πάλι όπου να ΄ναι στήνουν τα τηλεγραφόξυλα και τις κολώνες της ΔΕΗ! Πόσες φορές δεν τα έχουμε δει να είναι εντελώς ξένα στο πλάνο!
Τι θυμήθηκα τώρα… Φοιτητής κάποτε παρακίνησα δυο φίλους να πάμε να δούμε στο σινεμά ένα γουέστερν – πάντα μου άρεσαν. Ούτε που θυμάμαι τώρα πως λεγόταν. Με τα πολλά πήγαμε… Κάπου στη μέση του έργου φάνηκε σε μια άκρη του σκηνικού μια κάμερα λήψης. Άγνωστο πως προσπεράστηκε από το μοντάζ! Με διαολόστειλαν και σηκωθήκαμε και φύγαμε!