Νέα επιστολή προς τον υπ. Παιδείας αναφορικά με την τριτοβάθμια εκπαίδευση στη Λευκάδα
Συνεχίζονται τα υπομνήματα και οι επιστολές προς τον υπουργό Παιδείας αναφορικά με το μέλλον της τριτοβάθμιας εκπαίδευσης στη Λευκάδα στο πλαίσιο της αναδιοργάνωσης του Πανεπιστημιακού Χάρτη στα Ιόνια Νησιά.
Έτσι, μετά το πρόσφατο υπόμνημα των 49 φορέων, το οποίο συνυπογράφεται, μεταξύ άλλων, από τον βουλευτή Λευκάδας και τον Δήμαρχο Μεγανησίου, μια νέα επιστολή στάλθηκε προς τον υπουργό Παιδείας που υπογράφεται αυτή τη φορά από τους: Αντιπεριφερειάρχη Π.Ε. Λευκάδας κ. Θεόδωρο Χαλικιά, Δήμαρχο Λευκάδας κ. Κωνσταντίνο Δρακονταειδή, Πρόεδρο Εμπορικού Συλλόγου Λευκάδας κ. Αντώνιο Δουβίτσα, Πρόεδρο Ένωσης Ξενοδόχων Λευκάδας κ. Μανώλη Θερμό και Πρόεδρο Ομοσπονδίας Συλλόγων Επιχειρηματιών Ενοικιαζομένων Δωματίων-Διαμερισμάτων Λευκάδας κ. Γαζή Διονύσιο.
Το κείμενο της επιστολής έχει ως εξής: