Δωρεά Ριμπολόβλεφ για το σκάφος του Δήμου Μεγανησίου (!)
Για τη δωρεά ενός κινητήρα για το σκάφος του Δήμου Μεγανησίου από την εταιρεία «ΜΥΚΗΝΑΙ ΑΕ» και την οικογένεια Ριμπολόβλεφ ενημερώνει ο Δήμαρχος Μεγανησίου κ. Παύλος Δάγλας και μεις με τη σειρά μας αναρωτιόμαστε τι θα γινόμαστε χωρίς τη γενναιοδωρία του Ρώσου μεγιστάνα!!
Αναλυτικά η ανακοίνωση:
«Ευχαριστούμε θερμά την εταιρεία ΜΥΚΗΝΑΙ ΑΕ και την οικογένεια Ριμπολόβλεφ για τη δωρεά ενός νέου ναυτικού ηλεκτρονικού τύπου κινητήρα μάρκας ΥΑΝΜΑR 320 ίππων-8 κυλίνδρων για το σκάφος του δήμου μας «ΜΕΝΤΗΣ» δίνοντας οριστικά λύση στο μείζον θέμα που δημιουργείται λόγω παλαιότητας της ήδη υπάρχουσας μηχανής».