Πνευματικό Κέντρο: Θα γίνει απόψε η θεατρική παράσταση «Παράξενο ζευγάρι»
Μέρος των εσόδων θα διατεθούν για την προμήθεια ειδών για τους πληγέντες από τις πυρκαγιές στην Αττική
Παρά το τριήμερο εθνικό πένθος που έχει κηρυχθεί για τα θύματα των φονικών πυρκαγιών στην Αττική το Πνευματικό Κέντρο του Δήμου Λευκάδας αποφάσισε, σε συνεργασία με τις Θεατρικές Επιχειρήσεις Τάγαρη, να δοθεί η προγραμματισμένη για απόψε θεατρική παράσταση «Παράξενο Ζευγάρι».
Μια απόφαση που ομολογούμε ότι δεν την κατανοούμε κι ενώ βρίσκονται ακόμη σε εξέλιξη οι έρευνες για τον εντοπισμό αγνοουμένων (ο αριθμός των νεκρών έχει ανέλθει στους 79 σύμφωνα με την επίσημη ενημέρωση της εκπροσώπου Τύπου του Πυροσβεστικού Σώματος πριν λίγη ώρα), έστω και αν μέρος των χρημάτων διατεθεί για την προμήθεια ειδών για τους πληγέντες.
Αναλυτικά η ανακοίνωση:
«Το Πνευματικό Κέντρο του Δήμου Λευκάδας και οι Θεατρικές Επιχειρήσεις Τάγαρη έλαβαν κοινή απόφαση για την διεξαγωγή της αποψινής θεατρικής παράστασης, «Παράξενο Ζευγάρι» (Ανοιχτό Θέατρο, ώρα 21.30) και ανακοινώνουν ότι μέρος των εσόδων από τα εισιτήρια, καθώς και το μίσθωμα ενοικίασης χώρου που καταβάλλει η επιχείρηση στο Πνευματικό Κέντρο θα διατεθούν για την προμήθεια ειδών που θα υποδειχθούν από τους πληγέντες Δήμους, για την ανακούφιση των πυρόπληκτων από τις καταστροφικές πυρκαγιές της Αττικής.
Ο Δήμος Λευκάδας βρίσκεται σε διαρκή επικοινωνία με τους πληγέντες Δήμους και αναμένει πληροφόρηση σχετικά με τα είδη που επιθυμούν να τους παρασχεθούν.
ΑΠΟ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ»