Γαμήλιο γλέντι με την Γλυκερία αυτή την ώρα στην Νικιάνα Λευκάδας
Δυο νέα παιδιά ένωσαν τη ζωή τους με τα δεσμά του γάμου και γιορτάζουν μέχρι αυτή την ώρα το γαμήλιο γλέντι τους, με καλεσμένη την Γλυκερία και την ορχήστρα της, στο NV Beach Bar στην Νικιάνα Λευκάδας.
Οι καλεσμένοι έφτασαν με το εκδρομικό σκάφος «Νικόλαος», οπότε υποθέτουμε ότι το μυστήριο έγινε στο εκκλησάκι της Αγίας Κυριακής στο Βλυχό. Ο γαμπρός που ζει στην Αμερική έχει καταγωγή από τα Κολυβάτα Αλεξάνδρου και είναι εγγονός του Τάσου και της Λόλας Βρεττού. Να ευχηθούμε από καρδιάς στα παιδιά να ζήσουν και να ευτυχίσουν στην κοινή τους ζωή.
Τώρα για κάποια άλλα, όπως το συμβάν νωρίς το απόγευμα με έναν από τους πολλούς σεκιουριτάδες, που προσπαθούσε εις μάτην να μας πείσει ότι «είχε άδεια από την Αστυνομία», να κλείσει δημόσιο χώρο, τον δρομίσκο δίπλα από το κοινοτικό κατάστημα Αλεξάνδρου που οδηγεί στην παραλία, δίνουμε αυτή την ώρα, λόγω του ευτυχούς γεγονότος, τόπο στην οργή… Η δικαιολογία πάντως του επικεφαλής ασφάλειας, ο οποίος μας επέτρεψε την είσοδο, ύστερα από απαίτησή μας να καλέσει την αστυνομία, ήταν ότι ο «συνάδελφος είναι λιγάκι αγχωμένος»…