Την Κυριακή, στις 5.00 το απόγευμα, ο αγώνας του Τηλυκράτη με τον ΑΟ Σελλάνων για το Κύπελλο Ελλάδας
Την Κυριακή 26 Αυγούστου 2018, στις 5.00 το απόγευμα, στο Δημοτικό Στάδιο Λευκάδας, θα διεξαχθεί ο αγώνας μεταξύ του Τηλυκράτη και του ΑΟ Σελλάνων, κυπελλούχου της ΕΠΣ Καρδίτσας, στο πλαίσιο της πρώτης φάσης του Κυπέλλου Ελλάδος που περιλαμβάνει αγώνες μεταξύ ερασιτεχνικών σωματείων.
Διαιτητής του αγώνα θα είναι ο Ιωάννης Πάνος της ΕΠΣ Ηπείρου, με βοηθούς τους Βασίλη Αντωνίου και Δημήτρη Τσαντά από την ίδια Ένωση.