«Χάλκινες» στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα TAEKWONDO ITF η Έλενα Μητσάκη και η Αιμιλία Κτενά
Διπλή επιτυχία για τον ΑΣ TAE KWON DO ΛΕΥΚΑΔΑΣ από τις δυο αθλήτριές του, Έλενα Μητσάκη και Αιμιλία Κτενά, που κατέκτησαν ως μέλη της Εθνικής ομάδας TAEKWONDO ITF 2 χάλκινα μετάλλια στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα TAEKWONDO ITF που έγινε το διάστημα από 20 έως 27 Αυγούστου 2018 στο Μινσκ της Λευκορωσίας.
Οι προπονητές Master Σπυρίδων ΝΑΣΤΟΠΟΥΛΟΣ και Μαρία ΚΑΡΣΕΝΑ και το ΔΣ του συλλόγου συγχαίρουν θερμά τις αθλήτριες για την παγκόσμια επιτυχία τους και τους εύχονται ακόμα μεγαλύτερες διακρίσεις στο μέλλον.
«Τα παιδιά μας απέδειξαν για μια ακόμα φορά πως η αγάπη γι΄ αυτό που κάνεις, η επιμονή, η υπομονή, η αδιάκοπη προσπάθεια, η γνώση που αποκτάς από τις δυσκολίες και τις αποτυχίες, ο σεβασμός και η εμπιστοσύνη μεταξύ προπονητή και αθλητή είναι κάποιες από τις αξίες που σε ανεβάζουν στην κορυφή του κόσμου.
Ένα μεγάλο ευχαριστώ και πολλά συγχαρητήρια στους γονείς των αθλητριών που όλα αυτά τα χρόνια εμπιστεύονται το σύλλογο και τους προπονητές του και στηρίζουν ακούραστα τα παιδιά τους στο μεγάλο αγώνα που κάνουν», σημειώνει σε ανακοίνωσή του το ΔΣ του ΑΣ TAE KWON DO Λευκάδας.