Εντός έδρας με Αθηναϊκό για την πρεμιέρα της Α1 το Σάββατο η Νίκη
Με τον Αθηναϊκό θα αγωνιστεί, ξανά μέσα σε λίγες ημέρες, η Νίκη Λευκάδας, αυτή τη φορά για την 1η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α1 Μπάσκετ Γυναικών.
Μετά την επικράτηση στο Κύπελλο, η τοπική ομάδα της Λευκάδας θέλει να επαναλάβει μια αντίστοιχη επιτυχία, ώστε να μπει με το δεξί στο νέο πρωτάθλημα. Η αποστολή της Νίκης επέστρεψε το μεσημέρι της Πέμπτης, μετά το ταξίδι στην Κωνσταντινούπολη και την ήττα από την Γαλατασαράι και θα υποδεχτεί την ομάδα του Βύρωνα το απόγευμα του Σαββάτου 27 Οκτωβρίου 2018 στις 17:00.
Το εισιτήριο κοστίζει 6€, ενώ υπενθυμίζεται ότι στους αγώνες του πρωταθλήματος ισχύουν οι κάρτες διαρκείας.