Συνεχίστηκαν και σήμερα οι περιοδείες για την προετοιμασία της αυριανής απεργίας
Σε εξέλιξη βρισκόταν και σήμερα οι περιοδείες κλιμακίων του Εργατικού Κέντρου Λευκάδας για την ενημέρωση των εργαζομένων και την προετοιμασία της πανεργατικής απεργίας στις 28 Νοέμβρη.
Στο πλαίσιο αυτό κλιμάκιο βρέθηκε σήμερα το πρωί στο Νυδρί κατά την αναχώρηση του φεριμπότ για Μεγανήσι απευθύνοντας κάλεσμα στους εργαζόμενους να κάνουν δική τους υπόθεση την επιτυχία της αυριανής απεργίας, να πάρουν θέση στον αγώνα με σύνθημα «Μπροστά οι δικές μας ανάγκες – Όχι τα κέρδη των λίγων».
Υπενθυμίζεται ότι η απεργιακή συγκέντρωση θα πραγματοποιηθεί στις 10.30 π.μ. στην πλατεία του Αγίου Μηνά.