Πλημμύρισαν πάλι σήμερα το 1ο και 2ο Νηπιαγωγείο Λευκάδας
Η επιστροφή στην «κανονικότητα»!!… Διαβάζουμε:
«Σήμερα πλημμύρισαν πάλι το 1ο και το 2ο Νηπιαγωγείο Λευκάδας. Για άλλη μια φορά οι πρίζες κανάλιζαν νερό. Οι δασκάλες έψαχναν έναν υπεύθυνο να δουν αν πρέπει να κλείσει το σχολείο ή όχι. Κάποιοι γονείς επέλεξαν να μην αφήσουν τα παιδιά τους σε αυτό το κτίριο.
Κατά τη γνώμη μου, δεν έπρεπε οι δασκάλες να σφουγγαρίσουν το πάτωμα, ούτε να στέκουν μπάστακες στους τοίχους αποτρέποντας τα παιδιά από το να πλησιάζουν τις επικίνδυνες παροχές. Έπρεπε να περιμένουν στην πόρτα τους γονείς και να έρθουμε όλοι προ των ευθυνών μας. Τουλάχιστον να συνοδέψουμε τις δασκάλες των παιδιών μας σε αυτή την τραγελαφική διαδρομή από τον Άννα στον Καϊάφα…».
(Από το fb του Γιάννη Γαρύφαλλου).
Αφού τό τωρινό κυβερνητικό κράτος έχει ταμειακό πλεόνασμα , μην ανησυχούν οι πολίτες θα φκιάξει τα προβλήματα.
Τώρα γιατί το ίδιο το κράτος έφκιαξε τέτοια κτίρια σε άλλες εποχές ή τα άφησε ασυντήρητα είναι θέμα για γίνει διερεύνηση.Διότι οι φορολογούμενοι πληρώσαμε τους φόρους.Αλλά όχι για να γίνονται τέτοια κτίρια δημόσια.Οι εργολάβοι που το φκιάξαμε αμοίφθηκαν.Κσι το πανίσχυρο κσι αναδρομικά κράτος
αν θέλει μπορεί να τους καλέσει ακόμα και τώρα και να το αποκαταστήσουν αν ήταν προβληματική κστασκευή.
Έτσι τοκββ