Πήρε το ροζ φύλλο στο Μοσχάτο η Νίκη (Φωτό + VIDEO) | Λευκαδίτικα Νέα - Lefkada News
Published On: Κυ, Ιαν 27th, 2019

Πήρε το ροζ φύλλο στο Μοσχάτο η Νίκη (Φωτό + VIDEO)

Τον αγώνα παρακολούθησε και ο Δήμαρχος Λευκάδας

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Η Νίκη Λευκάδας πήρε το ροζ φύλλο στο Μοσχάτο απέναντι στην ισόβαθμή της Ελευθερία το μεσημέρι της Κυριακής 27 Ιανουαρίου 2019 στο πλαίσιο της 11ης και τελευταίας αγωνιστικής του πρώτου γύρου της Α1 Μπάσκετ Γυναικών.

3_mosxato_niki

Η λευκαδίτικη ομάδα επικράτησε 70-75 της Ελευθερίας Μοσχάτου. Τον αγώνα παρακολούθησε και ο Δήμαρχος Λευκάδος κ. Κωνσταντίνος Δρακονταειδής μαζί με τον Αντιδήμαρχο κ. Μάρκο Νικητάκη που βρίσκονται υπηρεσιακά στην Αθήνα.

2_mosxato_niki

Η Νίκη στην αρχή δεν ήταν καλή αμυντικά, δίνοντας την ευκαιρία στον αντίπαλο να βρίσκεται μπροστά στο σκορ. Σιγά σιγά όμως τα κορίτσια της ροκάνισαν τη διαφορά και στο δεύτερο ημίχρονο είχαν τον έλεγχο του αγώνα, με αποτέλεσμα να πάρουν τη νίκη μέσα σε μια δύσκολη έδρα.

Δεκάλεπτα: 25-15, 41-40, 50-55, 70-75

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ (Τσαραπατσάνης): Ξεπεπαδέα 5(1), Καμμένου 18(6), Μίχου 10, Αξιοπούλου 9, Ιωαννίδου 2, Καλημέρη, Ράντολφ 14(1), Ροσέλ 12

ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ (Δουβίτσας-Ζαβιτσάνος): Τσινέκε Κ., Τσινέκε Ε. 11(2), Σύρρα, Παπαμιχαήλ 9, Γουόκερ 17, Μπαλτά 7(1), Σμιθ 14, Νάιτ 17(2), Κοντογεώργου

8_mosxato_niki

Ο προπονητής της Νίκης Νίκος Δουβίτσας δήλωσε στο nikilefkadaswbc.gr: «Το παιχνίδι, έτσι όπως ήταν η βαθμολογία, ήταν τελικός για εμάς. Θέλω περισσότερη προσπάθεια από κάποιες παίκτριες για να πάρουν ρόλο στην ομάδα. Κάθε παιχνίδι από εδώ και πέρα είναι τελικός μήπως μπορέσουμε και αντιστρέψουμε το κλίμα και τη θέση μας. Καλή συνέχεια στην Ελευθερία Μοσχάτου».

4_mosxato_niki

5_mosxato_niki

6_mosxato_niki

7_mosxato_niki

Μπορείτε να παρακολουθήσετε τα τελευταία λεπτά του αγώνα όπως μεταδόθηκαν από το sportsonair.gr!