Φωτογραφία της μέρας
Τι να περιμένουν άραγε πρωί-πρωί αραδιασμένοι στη σειρά οι ξωμάχοι της γης; Όχι δεν μοιράζουν τίποτα. Την πληρωμή των συντάξεων του ΟΓΑ περιμένουν, έξω από το κεντρικό ταχυδρομικό κατάστημα στην πόλη της Λευκάδας.
Πρώτη του μήνα σήμερα, λιγοστά τα χρήματα… που να περιμένεις να τα φέρει ο ταχυδρόμος! Θα πάει 6, 8, 10 του μήνα και πως να τα βγάλεις πέρα… άσε που τόσα ακούγονται, πονηρές οι μέρες, οπότε ας είμαστε καλού κακού απ” τους πρώτους.