Εκδήλωση της Νομαρχιακής Αυτοδιοίκησης Αιτωλοακαρνανίας με θέμα «ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑ-ΕΠΤΑΝΗΣΑ. Οι δεσμοί που μας ενώνουν»
«ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑ-ΕΠΤΑΝΗΣΑ. Οι δεσμοί που μας ενώνουν», είναι το θέμα της εκδήλωσης που οργανώνει η Νομαρχιακή Αυτοδιοίκηση Αιτωλοακαρνανίας σε συνεργασία με το Τ.Ε.Ι. Μεσολογγίου, το Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Ι.Π. Μεσολογγίου και τον Εμποροβιομηχανικό Σύλλογο Ι.Π. Μεσολογγίου.
Σκοπός της εκδήλωσης, που θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 9 Ιουνίου 2010 στις 20:00 μ.μ., στην συνεδριακή αίθουσα της Νομαρχίας, είναι η ανάδειξη των ιστορικών και πολιτισμικών δεσμών που αναπτύχθηκαν και των επιρροών που ασκήθηκαν διαχρονικά ανάμεσα στην Αιτωλοακαρνανία και τα Επτάνησα.
Το πρόγραμμα της εκδήλωσης έχει ως εξής:
20:00 μ.μ. | Χαιρετισμοί |
20:15 μ.μ. | Ομιλία από τη φιλόλογο και μέλος του Κέντρου Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Ι.Π. Μεσολογγίου κ. Όλγα Γιαννακογεώργου, με θέμα: «Αιτωλοακαρνανία – Επτάνησα: ανιχνεύοντας τους κοινούς δεσμούς μας». |
21:00 μ.μ. | Μουσική υποστήριξη της παρουσίασης από:
|