Λάθος συναγερμός κινητοποίησε την Πυροσβεστική Υπηρεσία Λευκάδας
Ένα τηλεφώνημα για ενδείξεις καπνού σε ένα στενό του κεντρικού πεζόδρομου της πόλης της Λευκάδας, λίγο προτού φτάσει κανείς με κατεύθυνση από τον Άγιο Μηνά στην κεντρική πλατεία, ήταν αρκετό για να κινητοποιήσει την Πυροσβεστική Υπηρεσία Λευκάδας γύρω στις 5 το απόγευμα της Δευτέρας 25 Νοέμβρη.
Άμεσα έσπευσαν στο σημείο, μέσω του στενού του Κουτσούρια (Καρούσου Τζαβελά), δύο πυροσβεστικά οχήματα όπου ήρθαν, είδαν και… απήλθαν, αφού γρήγορα διαπιστώθηκε ότι επρόκειτο για λάθος συναγερμό με αποτέλεσμα να επιστρέψουν στη βάση τους.