Με τον Σπόρτιγκ στην Αθήνα την Κυριακή η Νίκη
Στα Πατήσια με τον Σπόρτιγκ θα αγωνιστεί την ερχόμενη Κυριακή 23 Φεβρουαρίου και ώρα 13:00 το γυναικείο τμήμα της Νίκης Λευκάδας στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α1 Μπάσκετ. O πέμπτος της βαθμολογίας αντιμετωπίζει τον έβδομο, σε ένα ματς που η λευκαδίτικη ομάδα θα διεκδικήσει την όγδοη νίκη της στο πρωτάθλημα.
Η αναμέτρηση θα μεταδοθεί από τον Prisma 91,6. «Καλούμε τους Λευκαδίτες της Αττικής να έρθουν για μια ακόμη φορά και να στηρίξουν την ομάδα μας (Κλειστό Γήπεδο Σπόρτιγκ – οδός Ηλία Ζέρβου 89 – πλησίον σταθμού ΗΣΑΠ Αγ. Ελευθέριος)», σημειώνει σε σχετική ανακοίνωση το ΔΣ της Νίκης.
Για τον αγώνα ο προπονητής της Νίκης κ. Νίκος Δουβίτσας δήλωσε:
«Έχουμε ένα δύσκολο παιχνίδι με μια ομάδα που έχει λίγες παίκτριες, όπως εμείς. Είχαμε και συνεχίζουμε να έχουμε αρκετά προβλήματα μέσα στην εβδομάδα με Πανούση και Τσέσλεκ να έχουν ίωση και δεν ξέρω κατά πόσο θα είναι έτοιμες να μας βοηθήσουν. Προετοιμαζόμαστε για το καλύτερο δυνατόν, σίγουρα όμως θα είναι μια πολύ δύσκολη αποστολή, απέναντι σε μια ομάδα που μας κέρδισε σχετικά εύκολα στον πρώτο γύρο».