Θετική στον κορονοϊό και η σύντροφος του Ρουμάνου τουρίστα
Θετική στον κορονοϊό βρέθηκε και η σύντροφος του Ρουμάνου τουρίστα ο οποίος έκανε διακοπές στην Λευκάδα και είχε διαγνωστεί θετικός στον κορονοϊό μετά από τεστ που είχε κάνει κατά τη διάρκεια των δειγματοληπτικών ελέγχων στον Προμαχώνα.
Το άλλο ζευγάρι που είχε συνταξιδέψει μαζί τους και ανήκε στις στενές επαφές βρέθηκε αρνητικό.
Σημειωτέον ότι και οι τέσσερις μαζί με την πενταμελή οικογένεια των Σέρβων τουριστών που είχαν διαγνωστεί όλοι τους θετικοί στον κορονοϊό και είχαν νοσηλευτεί στο Πανεπιστημιακό Γενικό Νοσοκομείο Ιωαννίνων, από όπου πήραν σήμερα εξιτήριο, φιλοξενούνται στο ξενοδοχείο «καραντίνας».