Νάτον πάλι τον ς.τ.ε.λ. ΜΗ λε.σ.ο.λ. (ΣΤΕΛΜΗΛΕΣΟΛ)…
Είχαμε κάνει παλιότερα -23 Αυγούστου 2009- μια ανάρτηση με τίτλο «Τι είναι τούτο πάλε…» και αφορούσε στο «Σύλλογο των εν Λευκάδι μη Λευκαδιτών (συγγενών όμως Λευκαδιτών) – ς.τ.ε.λ. ΜΗ λε.σ.ο.λ.». Δεν βγάλαμε όμως άκρη, αν και ο τίτλος του συλλόγου υποδηλούσε εν μέρει τους πρωτεργάτες του, κι έτσι το αφήσαμε, ξεχάστηκε. Ξανακούσαμε πριν κάμποσο καιρό πάλι κάποια λόγια. Ξεχάστηκε ξανά…
Σήμερα και μέσα από τα στατιστικά στοιχεία της σελίδας μας πέσαμε πάνω στην ιστοσελίδα του συλλόγου -ιστοχώρος αποκυημάτων φαντασίας πονεμένων ξενοτικών γαμπρών και νυφών- και θα θέλαμε να σας την παρουσιάσουμε αναδημοσιεύοντας και το πιο κάτω πρόσφατο άρθρο με τίτλο «Φύλαγε τα ρούχα σου», όπου διαφαίνεται το σκωπτικό και χιουμοριστικό πνεύμα που διαπνέει το σύλλογο, ο οποίος διαθέτει μάλιστα και τον πιο πάνω θυρεό: