Με επιτυχία η προφεστιβαλική εκδήλωση της ΚΝΕ στους Τσουκαλάδες
Με τήρηση των απαραίτητων μέτρων προστασίας έναντι του κορονοϊού πραγματοποιήθηκε με επιτυχία το βράδυ της Κυριακής 16 Αυγούστου στην κεντρική πλατεία των Τσουκαλάδων η προφεστιβαλική εκδήλωση της Οργάνωσης Λευκάδας της ΚΝΕ στο πλαίσιο του 46ου Φεστιβάλ ΚΝΕ – «Οδηγητή».
Στην εκδήλωση μίλησε η Βιβή Σταματέλου, μέλος του Γραφείου Περιοχής Ηπείρου-Κέρκυρας-Λευκάδας της ΚΝΕ.
Στη συνέχεια ακολούθησε αφιέρωμα στο έντεχνο και λαϊκό τραγούδι από τους μουσικούς Βαγγέλη Βεροιώτη, Στέλιο Ζαβιτσάνο, Μαρία Ναστούλη και Διονύση Σκλαβενίτη.
Στο χώρο λειτούργησε έκθεση βιβλίου της «Σύγχρονης Εποχής».
Το επόμενο ραντεβού δόθηκε στις 21 Αυγούστου στο Κεντρικό Φεστιβάλ στο πάρκο παραλίας στην πόλη της Λευκάδας.