Με επιτυχία οι κεντρικές εκδηλώσεις για το Φεστιβάλ ΚΝΕ-«Οδηγητή» στη Λευκάδα
Με την τήρηση όλων των αναγκαίων μέτρων προστασίας (αποστάσεις, χρήση μάσκας, καθήμενοι θεατές) ολοκληρώθηκαν με επιτυχία το βράδυ της Παρασκευής 21 Αυγούστου στο πάρκο παραλίας στην πόλη της Λευκάδας οι κεντρικές εκδηλώσεις για το 46ο Φεστιβάλ ΚΝΕ – «Οδηγητή» στη Λευκάδα.
Μετά το καλωσόρισμα από τη Βιβή Σταματέλου, μέλος του Γραφείου Περιοχής Ηπείρου-Κέρκυρας-Λευκάδας της ΚΝΕ, ακολούθησε μουσικοαφηγηματικό δρώμενο με τίτλο «I can’t breathe» και στη συνέχεια η κεντρική ομιλία από το Γιώργο Δαρδαμάνη, Γραμματέα του Συμβουλίου Περιοχής Ηπείρου – Κέρκυρας – Λευκάδας της ΚΝΕ και μέλος του Κεντρικού Συμβουλίου της Οργάνωσης.
Οι εκδηλώσεις ολοκληρώθηκαν με αφιέρωμα στη ροκ μουσική από το τοπικό νεανικό μουσικό σχήμα «Trolling Tones» που παρουσίασε γνωστά ροκ τραγούδια αλλά και δικές του συνθέσεις.
Στο χώρο των εκδηλώσεων λειτούργησε έκθεση βιβλίου της «Σύγχρονης Εποχής».
Άλμπουμ με 18 φωτογραφίες
Για να δείτε το άλμπουμ σε ξεχωριστό παράθυρο κάντε κλικ στον τίτλο