Χωρίς νερό από το πρωί σχεδόν και μέχρι αυτήν την ώρα (8.30 μ.μ.) η Νικιάνα…
Η ανακοίνωση του Τμήματος Ύδρευσης για τη διακοπή νερού στην πόλη της Λευκάδας, όπως έφτασε στις 3.25 μ.μ. στο ηλεκτρονικό μας ταχυδρομείο (λείπαμε και γι΄ αυτό η καθυστέρηση της ανάρτησης):
«ΔΗΜΟΣ ΛΕΥΚΑΔΑΣ
ΤΜΗΜΑ ΥΔΡΕΥΣΗΣ
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ
Σας ενημερώνουμε ότι σήμερα 18-3-2021 λόγω έκτακτης βλάβης σε κεντρικό φρεάτιο ύδρευσης στην περιοχή του Παλιού Νοσοκομείου (μαγαζί ΦΕΞΗ με μαντολάτα ), θα γίνει διακοπή νερού στην πόλη της Λευκάδας.
Εκτιμώμενος χρόνος αποκατάστασης 3 ώρες μ.μ.».
ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΗΜΟ ΛΕΥΚΑΔΑΣ»
Όμως, από το πρωί, σχεδόν, (δεν γνωρίζουμε την ακριβή ώρα) και μέχρι αυτή την ώρα που κοντεύει 8.30 το βράδυ είναι χωρίς νερό η Νικιάνα, χωρίς να γνωρίζουμε τι γίνεται σε άλλες περιοχές του νησιού μας ή ακόμη και στην ίδια την πόλη της Λευκάδας για την οποία κάνει λόγο η ανακοίνωση…