Διακοπή υδροδότησης αύριο Παρασκευή 26 Μάρτη
Όπως ενημερώνει ο Πρόεδρος του Συνδέσμου Ύδρευσης Δήμων Λευκάδας και Αιτωλοακαρνανίας και Αντιδήμαρχος Λευκάδας, κ. Ιωάννης Λιβιτσάνος, την Παρασκευή 26/03/2021 έχει προγραμματιστεί διακοπή υδροδότησης λόγω βλάβης στον υποθαλάσσιο αγωγό Φ450 του, κοντά στην γέφυρα της Λευκάδας.
Η διακοπή θα επηρεάσει ένα τμήμα της Πόλης την Λευκάδας, τους οικισμούς Καρυώτες, Λυγιά, Νικιάνα και την Δ.Ε. Σφακιωτών.
Η διάρκεια της διακοπής θα είναι περίπου τρεις ώρες μεταξύ 12.00-15.00.