Αρνητικά και τα 57 rapid test που έγιναν χθες Σάββατο στη Νικιάνα
Καλή ήταν αυτή τη φορά η ανταπόκριση των Νικιανιωτών στον δωρεάν έλεγχο ταχείας ανίχνευσης COVID-19 (rapid test) που διενεργήθηκε από την Κινητή Μονάδα Υγείας (ΚΟμΥ) Λευκάδας του Εθνικού Οργανισμού Δημόσιας Υγείας (ΕΟΔΥ) για δεύτερη φορά το τελευταίο διάστημα στο χωριό, αφού 57 κάτοικοι προσήλθαν το Σάββατο 22 Μάη 2021 στο Ιατρείο της Κοινότητας Αλεξάνδρου για έλεγχο.
Όπως και στον προηγούμενο έλεγχο έτσι και αυτή τη φορά όλα τα τεστ ήταν αρνητικά, σύμφωνα με σχετική ανακοίνωση του προέδρου της Κοινότητας Αλεξάνδρου Δημήτρη Βρεττού.