Στις 18.15 η αναχώρηση του λεωφορείου για τη συγκέντρωση στη Βάση Ακτίου
Σήμερα Σάββατο οι Aντιιμπεριαλιστικές συγκεντρώσεις σε Άκτιο και Λευκάδα
Σήμερα Σάββατο 29 Μάη 2021 θα πραγματοποιηθούν οι Aντιιμπεριαλιστικές συγκεντρώσεις σε Άκτιο και Λευκάδα που διοργανώνουν οι Επιτροπές Ειρήνης Βορειοδυτικής Ελλάδας και συνδικαλιστικοί φορείς της ευρύτερης περιοχής.
Στις 18.15 θα αναχωρήσει από το Πάρκο Παραλίας της πόλης της Λευκάδας το λεωφορείο για το Άκτιο. Μετά τη συγκέντρωση στη Βάση του Ακτίου θα ακολουθήσει πορεία στους δρόμους της Λευκάδας και συγκέντρωση στο Πάρκο Παραλίας.