Συνελήφθησαν δύο άτομα στη Λευκάδα για κατοχή μικροποσοτήτων ναρκωτικών ουσιών
Σύμφωνα με ανακοίνωση της ΓΕΠΑΔ Ιονίων Νήσων συνελήφθησαν στη Λευκάδα, δύο ημεδαποί, σε διαφορετικές περιπτώσεις, διότι κατά τους αστυνομικούς ελέγχους σε περιοχή του νησιού, από τους αστυνομικούς της Ομάδας Πρόληψης και Καταστολής Εγκληματικότητας (Ο.Π.Κ.Ε.), διαπιστώθηκε να έχουν στην κατοχή τους μικροποσότητες ακατέργαστης κάνναβης.
Σε ανάλογη περίπτωση, στη Ζάκυνθο, εντοπίσθηκε και συνελήφθη, από αστυνομικούς της Ομάδας Πρόληψης και Καταστολής Εγκληματικότητας (ΟΠΚΕ), αλλοδαπός, για κατοχή μικροποσότητας ακατέργαστης κάνναβης.
Οι συλληφθέντες οδηγήθηκαν στις αρμόδιες Εισαγγελικές Αρχές.