Συνεχίζει έως την Παρασκευή 20 Αυγούστου τη συλλογή βοήθειας για τους πυρόπληκτους ο Δήμος Λευκάδας
Σύμφωνα με το Δήμο Λευκάδας συγκινητική ήταν η ανταπόκριση των Λευκαδίων και άλλων φορέων στο κάλεσμα του Δήμου για συγκέντρωση ειδών πρώτης ανάγκης για τους πυρόπληκτους.
«Το κύμα συμπαράστασης και αλληλεγγύης είναι τεράστιο και για αυτό το σκοπό συγκεντρώνουμε και την άλλη εβδομάδα έως την Παρασκευή 20 Αυγούστου είδη για τους ανθρώπους των πληγέντων περιοχών που έχουν ανάγκη», σημειώνει στην ανακοίνωσή του.
Παράλληλα ευχαριστεί τους πολίτες, φορείς, συλλόγους, και τις οργανώσεις, που δεν έμειναν την δύσκολη αυτή στιγμή θεατές, και συνεχίζουν μαζί με τον δήμο την συγκέντρωση τροφίμων μακράς διαρκείας και ζωοτροφών, ενώ όπως ενημερώνει πραγματοποιήθηκε ήδη χθες η πρώτη αποστολή από τον Δήμο Λευκάδας.