Αυτοσχεδιάζοντας
Βάρκες, σκάφη, φουσκωτά, ιστιοφόρα, κότερα, καταμαράν… Έχει γεμίσει ο τόπος τώρα το καλοκαίρι. Ζήλεψε που λέτε ο πιτσιρικάς -τον έχω δει αρκετές φορές περνώντας με το αυτοκίνητο από εκεί να παίζει με τους κολλητούς του- και τόφτιαξε το σκαρί με λίγη φαντασία.
Τη βαρκούλα την είδαμε στην είσοδο του χωριού Λυγιά, σε ένα μικρό λιμανάκι, στη δεξιά μεριά του δρόμου που πάει για Λευκάδα.