Απαλλάχτηκε από τα καθήκοντά του στο Δημοτικό Κτηνιατρείο ο Αντιδήμαρχος κ. Ευτύχιος Ζουριδάκης
Με απόφαση του Δημάρχου Λευκάδας κ. Χαράλαμπου Καλού απαλλάχτηκε από την ευθύνη μέριμνας και λειτουργίας του Δημοτικού Κτηνιατρείου ο Αντιδήμαρχος κ. Ευτύχιος Ζουριδάκης.
Ως προς τις άλλες αρμοδιότητές του ο άνευ αντιμισθίας Αντιδήμαρχος Τοπικής Οικονομικής Ανάπτυξης, και Εφαρμογής Ευρωπαϊκών Προγραμμάτων, κ. Ε. Ζουριδάκης, συνεχίζει να τις ασκεί κανονικά σύμφωνα με πρότερη απόφαση του Δημάρχου.
Ο λόγος που οδήγησε τον Δήμαρχο Λευκάδας στην απόφαση αυτή ήταν η φραστική επίθεση του κ. Ζουριδάκη κατά της πρόεδρου του Σωματείου Ζωοφίλων Λευκάδας, κ. Αλίκης Μακρυγιώργου, όπως αυτή καταγγέλθηκε στη συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου που πραγματοποιήθηκε την περασμένη Τρίτη 17 Αυγούστου 2021.