Αρχαιρεσίες στην Ένωση Πολυτέκνων Λευκάδας-Βόνιτσας
Η Ένωση Πολυτέκνων Λευκάδας-Βόνιτσας κάνει γνωστό ότι, λόγω λήξης της θητείας του σημερινού Διοικητικού Συμβουλίου της Ένωσης συγκαλείται Γενική Συνέλευση των μελών της, με θέματα:
α) Διοικητικός – Οικονομικός Απολογισμός (Λογοδοσία) του απερχομένου Διοικητικού Συμβουλίου.
β) Αρχαιρεσίες (Εκλογές) για την ανάδειξη νέου Διοικητικού Συμβουλίου.
Οι Εκλογές θα γίνουν στο Εργατικό Κέντρο Λευκάδος (οδός Γ. Μεσσήνη, πλησίον Ιερού Ναού Αγ. Δημητρίου), την Κυριακή 13 Μαρτίου 2022 και σε περίπτωση μη απαρτίας, την Κυριακή 20 Μαρτίου 2022, από ώρα 9.00΄ π.μ. μέχρι 4.00΄μ.μ.
Γραπτές υποψηφιότητες κατατίθενται στα Γραφεία της Ένωσης Πολυτέκνων (οδ. Σκένα & Βαρζελή, πλησίον πρώην Γεν. Νοσοκομείου Λευκάδος – τηλ. 2645025591) καθημερινά, από Δευτέρα 7 μέχρι Παρασκευή 11 Μαρτίου 2022, καί ώρες 9.00΄ π.μ.-12.00΄ μ.μ.
Δικαίωμα να θέσουν υποψηφιότητα και δικαίωμα να ψηφίσουν έχουν ΜΟΝΟ όσοι έχουν θεωρημένη την πολυτεκνική κάρτα.
Το Διοικητικό Συμβούλιο
Λευκάδα, 15 Φεβρουαρίου 2022