10η συνάντηση Σεμιναρίου Ιστορίας και Τέχνης με εισηγήτρια την κ. Χριστίνα Παπακώστα
Την Δευτέρα 21 Φεβρουαρίου 2022 και ώρα 7.00-9.00 μ.μ. θα πραγματοποιηθεί μέσω της ψηφιακής πλατφόρμας ΖΟΟΜ η 10η Συνάντηση του διεπιστημονικού σεμινάριο με τίτλο: «Διαδρομές Ιστορίας και Τέχνης στη Λευκάδα» που διοργανώνει το Κέντρο Νεότητας της Μητρόπολης Λευκάδας.
Το θέμα της 10ης Συνάντησης είναι «Από τη θάλασσα του Ιονίου στη Μαύρη Θάλασσα: Λευκαδίτες στην Οδησσό (τέλη 18ου – αρχές 20ού αι.)», με εισηγήτρια την κ. Χριστίνα Παπακώστα,ιστορικός.
Πληροφορίες – Δηλώσεις συμμετοχής στο τηλ.: 26450-22415, εσ.: 22 & 6974795265 και στα e-mail: neotita_lefkas@yahoo.gr & fr.ioannikios@yahoo.gr
Στο πιο βίντεο μπορείτε να δείτε την 9η συνάντηση με θέμα «Η Τέχνη της Δύσης στο έργο του Παναγιώτη Δοξαρά» , με εισηγήτρια την κ. Χλόη – Ντενίζ Αλεβίζου, Δρ. Ιστορίας Τέχνης.