Σήμερα Παρασκευή 25/2 στις 6.00 το απόγευμα το συλλαλητήριο του Εργατικού Κέντρου
Σήμερα Παρασκευή 25 Φλεβάρη 2022, στις 6.00 το απόγευμα, στον Αη Μηνά, θα πραγματοποιηθεί το συλλαλητήριο του Εργατικού Κέντρου Λευκάδας-Βόνιτσας με επίκεντρο την τεράστια ακρίβεια, που βασανίζει τα εργατικά – λαϊκά στρώματα, τα σοβαρά πλήγματα στο εισόδημα, την ανυπαρξία ΣΣΕ που να κατοχυρώνουν σύγχρονα δικαιώματα για τους εργαζόμενους, τη φοροληστεία και την επίθεση στους αυτοαπασχολούμενους κ.ο.κ.
Η κινητοποίηση αποκτά ιδιαίτερη σημασία μετά τη ρωσική εισβολή στην Ουκρανία και τον ιμπεριαλιστικό πόλεμο που μαίνεται στην περιοχή ώστε να διατρανωθεί η απαίτηση για καμιά εμπλοκή της Ελλάδας στον πόλεμο.