Συνταξιούχοι Πρέβεζας Δημοσίου-ΙΚΑ-ΟΑΕΕ: Πραγματοποίησαν παράσταση διαμαρτυρίας στο ΙΚΑ
Στο πλαίσιο των δράσεων της Συντονιστικής Επιτροπής Αγώνα (ΣΕΑ) τα συνεργαζόμενα σωματεία συνταξιούχων Πρέβεζας ΔΗΜΟΣΙΟΥ-ΙΚΑ-ΟΑΕΕ πραγματοποίησαν παράσταση στο ΙΚΑ Πρέβεζας ενάντια στην ιδιωτικοποίηση και εμπορευματοποίηση του ΕΦΚΑ.
Καλούσαν παράλληλα στο συλλαλητήριο που διοργανώνουν τα σωματεία και φορείς της Πρέβεζας το Σάββατο 26 Φλεβάρη 2022, στις 12 το μεσημέρι, στο Φόρο, για την ακρίβεια και την προστασία της υγείας του λαού της δουλειάς και του εισοδήματος.
ΤΑ ΔΣ Των Σωματείων