11η συνάντηση Σεμιναρίου Ιστορίας και Τέχνης με εισηγητή τον κ. Δημήτριο Τσερέ
Την Τρίτη 1 Μαρτίου 2022 και ώρα 7.00-9.00 μ.μ. θα πραγματοποιηθεί μέσω της ψηφιακής πλατφόρμας ΖΟΟΜ η 11η Συνάντηση του διεπιστημονικού σεμινάριο με τίτλο: «Διαδρομές Ιστορίας και Τέχνης στη Λευκάδα» που διοργανώνει το Κέντρο Νεότητας της Μητρόπολης Λευκάδας.
Το θέμα της 11ης Συνάντησης είναι «Λευκάδα και χερσόνησος της Πλαγιάς: Σχέσεις και επαφές των δύο χώρων στα χρόνια της Μεγάλης Εθνεγερσίας», με εισηγητή τον κ. Δημήτριο Τσερέ, φιλόλογος.
Πληροφορίες – Δηλώσεις συμμετοχής στο τηλ.: 26450-22415, εσ.: 22 & 6974795265 και στα e-mail: neotita_lefkas@yahoo.gr & fr.ioannikios@yahoo.gr
Στο πιο βίντεο μπορείτε να δείτε την 10η συνάντηση με θέμα «Από τη θάλασσα του Ιονίου στη Μαύρη Θάλασσα: Λευκαδίτες στην Οδησσό (τέλη 18ου – αρχές 20ού αι.)» , με εισηγήτρια την κ. Χριστίνα Παπακώστα, ιστορικός.