Οι καταρράκτες Δημοσάρη στο Νυδρί την Καθαρή Δευτέρα
Όταν δουλεύεις τις αργίες έχεις την δυνατότητα μόνο για μικρές κοντινές αποδράσεις.
Καταρράκτες Δημοσάρη στο Νυδρί την Καθαρή Δευτέρα. Η καλύτερη εποχή για να επισκεφτείς το φαράγγι και τους καταρράκτες νομίζω ότι είναι χειμώνας και μάλιστα μετά από έντονες βροχοπτώσεις.
Βλέπεις όλη την δύναμη την μαγεία και την ομορφιά του νερού. Από το καφενείο και μετά έτρεχε από παντού νερό και σε αρκετά σημεία έπεφτε κι από ψηλά. Φυσικά δεν μπόρεσα να πλησιάσω πολύ τον μεγάλο καταρράκτη γιατί είχε πολύ νερό. Ήταν μια ανάσα ζωής από την σκληρή πραγματικότητα που ζούμε.
(Κοινοποιήθηκε από τον Θανάση Βεργίνη στη δημόσια ομάδα «Λευκαδίτικα Νέα» που διατηρεί η σελίδα μας στο fb)