Ολοκληρώθηκε σήμερα η πρώτη μέρα της συνεδρίασης του περιφερειακού Συμβουλίου στη Λευκάδα
Με αρκετές απουσίες, και λόγω covid, ολοκληρώθηκε στις 5:00 το απόγευμα του Σαββάτου 19 Μάρτη 2022, στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δημοτικού Συμβουλίου Λευκάδας, στο Διοικητήριο, η συνεδρίαση του Περιφερειακού Συμβουλίου Ιονίων Νήσων, που θα συνεχιστεί και αύριο Κυριακή στις 10.00 το πρωί.
Πέρα από τα θέματα της ημερήσιας διάταξης τέθηκαν έξι ακόμη θέματα προ ημερησίας διάταξης, τα πέντε εκ των οποίων συζητήθηκαν σήμερα, ενώ το έκτο που αφορά την αποζημίωση των ιδιοκτητών ψαροκάικων από την κακοκαιρία «Ιανός» θα συζητηθεί στην αυριανή συνεδρίαση.
Χρόνου επιτρέποντος -«One-Man-Orchester» γαρ- θα επανέλθουμε με αναλυτικό ρεπορτάζ…