Εικόνες από την μαθητική παρέλαση της 25ης Μαρτίου στην πόλη της Λευκάδας
Με την καθιερωμένη μαθητική παρέλαση στην παραλία ολοκληρώθηκαν το μεσημέρι της Κυριακής 25 Μαρτίου 2022 οι επίσημες εορταστικές εκδηλώσεις για την εθνική επέτειο της 25ης Μαρτίου στην πόλη της Λευκάδας.
Κάποια παιδιά φορούσαν μάσκα κατά τη διάρκεια της παρέλασης, παρότι δεν υπήρχε σύσταση για χρήση μάσκας για τους παρελαύνοντες εφόσον ήταν σε στοίχιση.
Της παρέλασης προηγήθηκε δοξολογία στη Μητρόπολη καθώς και επιμνημόσυνη δέηση και κατάθεση στεφάνων στο Ηρώο της πόλης της Λευκάδας. Τον πανηγυρικό της ημέρας στον Μητροπολιτικό ναό εκφώνησε η κα. Κοσιώνη Μαρία, εκπαιδευτικός του 1ου Γενικού Λυκείου Λευκάδας. Την κυβέρνηση εκπροσώπησε ο βουλευτής Λευκάδας κ. Αθανάσιος Καββαδάς.
Ειδα μια φωτογραφια του Δημάρχου με πρόσφυγες απο την Ουκρανία. Ειναι σκετη ντροπή να είναι επιρρεπής ακόμα και σε τέτοιες φωτογραφιες!! Οι προσπαθειες του δημου -κι οχι μονο του δημαρχου- ας περιοριζονται σε ενεργιες κι οχι σε φρουφρου κι αρωματα. Οι Ουκρανοι δεν ειναι ασπιδες συμπαθειας.ΟΧΙ